Ram Pressure

Turowa gra strategiczno-taktyczna, dystrybuowana w modelu free-to-play. W RAM Pressure wcielamy się w dowódcę oddziału najemników, którego zadaniem jest zbadanie wraku statku należącego do obcej cywilizacji i przejęcie kontroli nad znajdującą się w nim technologią.

Akcja RAM Pressure toczy się w bliskiej przyszłości, kiedy to na Ziemię spadł niezwykły deszcz meteorytów; jak się okazało, nie były to zwyczajne skalne okruchy, lecz pozostałości po flocie należącej do obcej cywilizacji, która przed wiekami wzięła udział w galaktycznej wojnie. Światowe rządy postanowiły ukryć ten fakt przed opinią publiczną, wysyłając na miejsca zderzeń wyspecjalizowanych najemników; ich zadaniem było zabezpieczenie znalezionych tam zdobyczy technologicznych.
Podczas zabawy wcielamy się w dowódcę jednej z takich jednostek, który szybko dowiaduje się o rządowym spisku mającym na celu przejęcie kontroli nad populacją przy pomocy pozaziemskich wynalazków. Jak się okazuje, na tym nie kończą się nadchodzące problemy, gdyż nad ludzkością ciąży znacznie większe niebezpieczeństwo. Naszym głównym celem staje się więc nawiązanie kontaktu z kosmitami, którym udało się przeżyć oraz odkrycie powodów stojących za wymarciem ich cywilizacji.
Na RAM Pressure składa się szereg misji, podczas których zajmujemy się przede wszystkim toczeniem starć z przeciwnikami. W trakcie turowych potyczek musimy zadbać o opracowanie odpowiedniej taktyki, mając na względzie wykorzystanie na własną korzyść zabudowy i topografii terenu. Sprawę komplikuje jednak fakt, że mapy są generowane proceduralnie; dodatkowe utrudnienie stanowi cykl dnia i nocy oraz zmienne warunki pogodowe. W miarę postępów członkowie naszego oddziału zdobywają coraz potężniejsze wyposażenie (mowa o ponad setce rodzajów broni i pancerzach, które można poddawać modyfikacjom). Poza tym z czasem odblokowujemy nowe umiejętności żołnierzy – ich lista zależy od tego, którą z dwunastu profesji reprezentuje dany wojak.
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/ram-pressure/zd551b

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. KoxDC pisze:

  Gierka średnio dla mnie, ale i tak fajna więc polecam!

 2. Rellli pisze:

  interesujące

 3. oliwierw pisze:

  bardz ciekawe 😀

 4. dsadasdsa pisze:

  kozak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *