Władca Smoków

Fantasy chyba nigdy nam się nie znudzi. Ale dobre fantasy. Takie jak na przykład to przedstawione w grze Władca Smoków. Jeśli lubicie „erpegi” osadzone w fantastycznych krainach – zamieszkałych przez orków, elfów czy smoki – koniecznie powinniście go wypróbować.

Gra przenosi nas do barwnego, pełnego magii, ale i mrocznego świata, w którym zapanował tytułowy władca smoków, siejąc spustoszenie i przerażenie wśród mieszkańców. Celem gracza jest zbudowanie potęgi (pięknej stolicy królestwa oraz silnej drużyny), okiełznanie skrzydlatych bestii i pokonanie złowrogiego imperium. Nie brzmi to jak łatwe zadanie i takie też w rzeczywistości nie jest. Władca Smoków to gra dająca dużo satysfakcji, ale i wymagająca. A jej ukończenie może wam zająć wiele, wiele godzin.
Przygodę we Władcy Smoków rozpoczynamy od wizyty w Świętym Mieście, w którym poznajemy Wojownika Sprawiedliwości czy Świetlistą Przywoływaczkę, pierwsze spośród wielu postaci, które napotkamy na swojej drodze. To one dają nam pierwsze nagrody oraz zadania do wykonania. Niedługo później wyruszamy w świat i trafiamy do Mrocznego Lasu, w którym toczymy naszą pierwszą samodzielną walkę. Potyczki stanowią jeden z ważniejszych elementów Władcy Smoków. Przypominają japońskie RPG-i w stylu Final Fantasy – rozgrywają się w turach, podczas których możemy wyprowadzać ataki czy używać specjalnych umiejętności. Potrafią dostarczyć nie lada emocji, szczególnie na późniejszych etapach gry, na których mierzymy się z naprawdę wymagającymi przeciwnikami.
We Władcy Smoków wykonujemy dziesiątki różnorodnych zadań. Każde z nich zostało opatrzone dialogami, dzięki którym możemy dowiedzieć się nieco więcej o tle danych wydarzeń. Wykonując questy, zdobywamy coraz ciekawsze przedmioty (które czynią z nas coraz silniejszych wojowników), jak również doświadczenie, dzięki któremu awansujemy naszą postać na kolejne poziomy. Jednym z wyróżników gry jest możliwość zdobywania i rozwijania własnych smoków. Poza tym posiadamy wierzchowca, a także możemy werbować do drużyny kolejnych bohaterów – zarówno tego pierwszego, jak i tych drugich możemy z czasem ulepszać.
W grze znajdujemy sporo opcji dodatkowych. Możemy na przykład w każdej chwili odwiedzić lochy, by oczyścić je z plugawych stworów i zdobyć cenne przedmioty. Możemy wybrać się do sklepu, w którym dostępne są rozmaite przedmioty – kryształy, księgi czy mapy skarbów. Możemy – po osiągnięciu określonego poziomu doświadczenia – przyłączyć się do jednej z frakcji. Możemy rozważyć opcję inwestowania – to jedna z możliwości na zwiększenie zasobności naszego wirtualnego portfela. Warto wspomnieć, że przemierzając świat, napotykamy na innych graczy, z którymi możemy rozmawiać i łączyć siły (oczywiście mogą to być nasi znajomi). Ba, we Władcy Smoków można nawet zawrzeć związek małżeński!
Zródło: https://gameplanet.onet.pl/gry/rpg/wladca-smokow/jp01t98

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

  1. Szunder pisze:

    Gra widnieje na stronie Grynaplus.pl Miałem okazję w nią zagrać, mogę polecić. Co chwilę się coś dzieje i gra nie pozwala nam się nudzić, ciągłe bitwy oraz questy dają fajną zabawę!

  2. Greesh pisze:

    średnie bardzo nudne

  3. Majsterq pisze:

    Jak w tą gre zagrać? nigdzie nie ma graj czy coś. POMOCY!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *