Star Conflict

Star Conflict to kosmiczny symulator zrealizowany w konwencji gry MMO. Jest to debiutanckie dzieło studia Star Gem, będącego własnością specjalizującej się w symulacjach rosyjskiej firmy Gaijin Entertainment.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, trzy tysiące lat po tym jak Ziemię opuścili pierwsi koloniści. Wpływy w galaktyce podzielone zostały pomiędzy potężne gwiezdne imperia i liczne grupy najemników. Oczy wszystkich zwrócone są w stronę niedawno odkrytego Sektora 1337. Znajdują się tam ruiny cywilizacji Prekursorów – pradawnej rasy, która została unicestwiona przez tajemniczy Kataklizm. Ludzie oczywiście nie zamierzają pozwolić, by pozostawione przez obcych artefakty leżały odłogiem. Pomimo wielu czyhających tam niebezpieczeństw, coraz więcej śmiałków zapuszcza się w odległe rejony Sektora 1337 w poszukiwaniu bogactw i sławy. To właśnie w tych awanturników wcielają się gracze.
Star Conflict łączy elementy kosmicznego symulatora i gatunku MMO. Przygodę zaczynamy więc od stworzenia własnej postaci. Zabawa przypomina klasyczne produkcje pokroju Wing Commandera, przy czym obok nas w rozgrywce uczestniczą setki innych ludzi. Możemy się z nimi komunikować, współpracować (na przykład wykonując wspólnie trudne misje), lub też rywalizować i walczyć. Fizyka lotu nie jest w pełni realistyczna, ale jednocześnie poziom skomplikowania całości wynosi grę ponad typowe zręcznościowe strzelanki. Do dyspozycji graczy oddano szeroki wybór uzbrojenia oraz statków, od małych i szybkich myśliwców aż po wielkie gwiezdne krążowniki. Wszystko to wykorzystamy podczas wypełniania różnorodnych misji. Z czasem wirtualni piloci nabywają nowe umiejętności, a ich maszyny wyposaża się liczne ulepszenia.
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/star-conflict/zc2de1

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *