Total Battle

Władaj, dziel i rządź – to obowiązkowa dewiza dla każdego gracza, który spróbuje swoich sił w Total Battle, przeglądarkowej grze od studia Fusion Core. O ile na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z dobrze znanym schematem postępowania w przypadku gier przeglądarkowych, tak w tym wypadku jest to produkcja, nad którą zdecydowanie warto się pochylić. Co kryje się pod, na pozór, prostą grą ekonomiczną, w której budujemy swoje własne imperium i walczymy z innymi o dominację? Zaskakująco dużo.

Total Battle to przeglądarkowa gra strategiczna od studia Fusion Core, w której gracze rozpoczynają przygodę władając swoim miastem. W dużym uproszczeniu, w grze musimy rozwijać swoje miasto pod względem ekonomicznym, prowadzić odpowiednie badania, ulepszać posiadane nieruchomości, zwiększać liczebność wojsk i dowodzić wojennej ekspansji. Czy to wszystko nie wydaje się dosyć znajome? Owszem, schemat rozgrywki nie odbiega znacząco od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni przez wiele innych, podobnych produkcji dostępnych z poziomu przeglądarki. Niemniej jednak, w Total Battle nie chodzi o samo podobieństwo, a o poziom, z jakim twórcy wykorzystali znane i przez wielu lubiane klisze. A wykorzystali je zdecydowanie dobrze.

Standardowo, nasza przygoda i rozgrywka zostają rozpoczęte poprzez samouczek, który każe nam wykonać w kolejności pewien zestaw podstawowych akcji. W tym wypadku nie należy się spodziewać wodotrysków – ot, należy go najzwyczajniej przeklikać, przy okazji dowiadując się z czym to się je. Wiemy dzięki niemu które budynki odpowiadają za produkcję jakich surowców, a także jak szkolić wojsko, czy zdobywać nowy ekwipunek, technologie i jak prowadzić działania ofensywne. O ile sam samouczek trwa dosłownie chwilę, po czym zostajemy usamodzielnieni, tak w trakcie gry cały czas pozostają dostępne zadania, w ramach których za wykonanie konkretnych akcji otrzymujemy nagrodę. Można to potraktować jako przedłużenie owego samouczka, bowiem wskazują nam konkretnie co i gdzie należy wykonać, aby zadanie zaliczyć. Raczej nie istnieje ryzyko, że w jakimś momencie utkniemy w miejscu.

Dużą obawą wobec gier tego typu z pewnością jest powszechnie stosowany czas budowy i rekrutacji, a także wykonywania innych akcji w świecie gry. Nic dziwnego, bowiem co pozostaje graczowi, gdy jego budynek zostanie ukończony dopiero po bardzo długim czasie? Szczególnie, gdy do budowy i rozbudowy posiada się szereg różnych budynków, ale także i badania w akademii.

Źródło: http://www.portalmmo.pl/recenzja/total-battle-dobrze-znana-nowosc,180.html

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Igorinii pisze:

  Siema podoba mi się gra bardzo

 2. kacperox pisze:

  bardzo fajna gra polecam

 3. xGosiaBSPx pisze:

  ciekawe to

 4. Tymorak pisze:

  ciekawe

 5. HI pisze:

  git ta gra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *